Skrivbyrå tidigt 1800-tal

Skrivbyrå tidigt 1800-tal
Skrivbyrå tidigt 1800-tal
Skrivbyrå tidigt 1800-tal
Skrivbyrå tidigt 1800-tal
Skrivbyrå tidigt 1800-tal
Skrivbyrå tidigt 1800-tal
Skrivbyrå tidigt 1800-tal
Skrivbyrå tidigt 1800-tal
Skrivbyrå tidigt 1800-tal
Skrivbyrå tidigt 1800-tal

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKRIVBYRÅ, tidigt 1800-tal, björk, tre låsbara lådor, sekretärdelen med sex små lådinsatser, draghandtag och beslag i mässing, fotavslut i form av tassar, höjd ca 102, 113x46 cm

Bruksslitage, åldersrelaterad slitage

674922

2019-09-08