Sven Erixson litografier
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SVEN X:et ERIXSON (1899-1970) färglitografier ur mappen "Sommar Söndrum", tryckta 1967 hos Rolf Jansson Lito AB, Stugan, Köket, Waltera ateljé, Stenbrottet, Hamnen Grötvik, Reklamflyg, 42 x 33 cm men varierande mått
Några skadade hörn, slitage
674932
2019-09-08