Sven Erixson litografier

Sven Erixson litografier
Sven Erixson litografier
Sven Erixson litografier
Sven Erixson litografier
Sven Erixson litografier
Sven Erixson litografier

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SVEN X:et ERIXSON (1899-1970) färglitografier ur mappen "Sommar Söndrum", tryckta 1967 hos Rolf Jansson Lito AB, Stugan, Köket, Waltera ateljé, Stenbrottet, Hamnen Grötvik, Reklamflyg, 42 x 33 cm men varierande mått

Några skadade hörn, slitage

674932

2019-09-08