Bordslampor Louis-Philippe
Klubbat för:
21 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Louis-Philippe, Frankrike, förgylld och mörkpatinerad brons, sockel med tripodfot i form tassfötter med akantusblad, räfflad pelare med palmetthölster krönt av bladkapitäl, höjd 59 cm
Bruksslitage, omarbetade rovoljelampor
674966
2019-09-29