Bordslampor Louis-Philippe

Bordslampor Louis-Philippe
Bordslampor Louis-Philippe
Bordslampor Louis-Philippe
Bordslampor Louis-Philippe
Bordslampor Louis-Philippe
Bordslampor Louis-Philippe
Bordslampor Louis-Philippe
Bordslampor Louis-Philippe
Bordslampor Louis-Philippe
Bordslampor Louis-Philippe
Bordslampor Louis-Philippe
Bordslampor Louis-Philippe
Bordslampor Louis-Philippe
Bordslampor Louis-Philippe

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

BORDSLAMPOR, ett par, Louis-Philippe, Frankrike, förgylld och mörkpatinerad brons, sockel med tripodfot i form tassfötter med akantusblad, räfflad pelare med palmetthölster krönt av bladkapitäl, höjd 59 cm

Bruksslitage, omarbetade rovoljelampor

674966

2019-09-29