Halslås 1800-tal
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HALSLÅS, silver, delvis förgyllt, Axel Gabriel Estberg, verksam 1818-68, Karlskrona, lås 1845 av Paul Jacob Lundbeck, verksam, 1820-1852, Varberg, filigrandekor med fasetterad glasfluss i rött och grönt, längd ca 37 cm
675004
2019-09-13