Gräddkanna silver gust rekt fot
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LARS BOYE, gräddkanna, silver, Stockholm 1789, oval, rektangulär fotplatta med stämplad bård och fyra tassfötter, dekor av pärlstav, uppsvängd hänkel med pärlstav, invändigt förgylld, längd inkl. hänkel 18,5 cm, vikt 304 g
undertill monogramstämpel synlig ovanpå foten
675017
2019-09-29