Gräddkanna silver gust rekt fot

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LARS BOYE, gräddkanna, silver, Stockholm 1789, oval, rektangulär fotplatta med stämplad bård och fyra tassfötter, dekor av pärlstav, uppsvängd hänkel med pärlstav, invändigt förgylld, längd inkl. hänkel 18,5 cm, vikt 304 g

undertill monogramstämpel synlig ovanpå foten

675017

2019-09-29