Kandelaber empire
Klubbat för:
24 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
KANDELABER, empire, för 4 ljus, matterad och polerad brännförgylld samt mörkpatinerad brons, rund fot med palmettdekor, tripodformat postament med bevingade kvinnofigurer, ljusarmar med bevingade fabeldjur, krönt av tazza med flamma, höjd 66,5 cm
Smärre ställvisa lagningar och slitage, spår av el
675059
2019-09-08