Kandelaber empire

Kandelaber empire
Kandelaber empire
Kandelaber empire
Kandelaber empire
Kandelaber empire
Kandelaber empire
Kandelaber empire
Kandelaber empire
Kandelaber empire
Kandelaber empire
Kandelaber empire
Kandelaber empire
Kandelaber empire
Kandelaber empire
Kandelaber empire
Kandelaber empire
Kandelaber empire
Kandelaber empire

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

KANDELABER, empire, för 4 ljus, matterad och polerad brännförgylld samt mörkpatinerad brons, rund fot med palmettdekor, tripodformat postament med bevingade kvinnofigurer, ljusarmar med bevingade fabeldjur, krönt av tazza med flamma, höjd 66,5 cm

Smärre ställvisa lagningar och slitage, spår av el

675059

2019-09-08