Kandelaber empire
Klubbat för:
24 000 SEK
Arviointi
30 000 SEK
Kuvaus
KANDELABER, empire, för 4 ljus, matterad och polerad brännförgylld samt mörkpatinerad brons, rund fot med palmettdekor, tripodformat postament med bevingade kvinnofigurer, ljusarmar med bevingade fabeldjur, krönt av tazza med flamma, höjd 66,5 cm
Kuntoraportti
Smärre ställvisa lagningar och slitage, spår av el
675059
Päivämäärä:
2019-09-08