Gustaviansk stilbyrå

Gustaviansk stilbyrå
Gustaviansk stilbyrå
Gustaviansk stilbyrå
Gustaviansk stilbyrå
Gustaviansk stilbyrå
Gustaviansk stilbyrå
Gustaviansk stilbyrå
Gustaviansk stilbyrå

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BYRÅ, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, välvd front med 2 lådor i sargen, stomme fanerad i palisander och mahogny, med intarsiadekor av girland, beslag, fotavslut och detaljer i mässing, med ovanliggande marmorskiva, höjd ca 68 cm, yttermått ca 61x31 cm

Bruksslitage, enstaka mindre stötmärken, ena låsbrickan något lös

675179

2019-09-09