Gustaviansk stilbyrå
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, välvd front med 2 lådor i sargen, stomme fanerad i palisander och mahogny, med intarsiadekor av girland, beslag, fotavslut och detaljer i mässing, med ovanliggande marmorskiva, höjd ca 68 cm, yttermått ca 61x31 cm
Bruksslitage, enstaka mindre stötmärken, ena låsbrickan något lös
675179
2019-09-09