Blå Blomst servis Royal Copenhagen

Klubbat för:

55 EUR

200 EUR

ROYAL COPENHAGEN, "Blå Blomst" servis, 34 delar, porslin med handmålad blomdekor, 1900-talets andra hälft,
6 tallrikar diam. 25,5 cm, 3 djupa tallrikar 23,5 cm, 7 talrikar diam. 20 cm, 7 asietter diam.15,5 cm, 7 koppar diam 8 cm, 2 serveringsskålar, såsskål, gräddsnäcka och ett antal skadade delar

Flertal med skador

675204

2019-09-14