Assietter Japan

Assietter Japan
Assietter Japan
Assietter Japan
Assietter Japan
Assietter Japan
Assietter Japan
Assietter Japan
Assietter Japan
Assietter Japan
Assietter Japan

Klubbat för:

500 SEK

1 000 SEK

ASSIETTER, 6 st., porslin, Japan, Meiji (1868-1912), dekor av lotus och blomsterslingor i underglasyrblått, emaljfärger, järnoxid samt guld, botten med sex karaktärers märke, diameter ca 18 cm

Nagg, slitage, sprickor

675366

2019-09-12