Soffa gustaviansk
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, gustaviansk, 1800-tal, utdragbar, skuren dekor, vitmålad samt bronserad, sitthöjd ca 50 cm, totalthöjd ca 110 cm, längd ca 162x62 cm
Slitage, senare målad och bronserad, ställvis förlust av färg och bronsering, senare omklädd, klädsel är något slitet, renovering, komplettering, lagningar, torrsprickor, fogen mellan sidorna och sitsen är något löst
675420
2019-09-12