Soffa gustaviansk

Soffa gustaviansk
Soffa gustaviansk
Soffa gustaviansk
Soffa gustaviansk
Soffa gustaviansk
Soffa gustaviansk
Soffa gustaviansk
Soffa gustaviansk

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SOFFA, gustaviansk, 1800-tal, utdragbar, skuren dekor, vitmålad samt bronserad, sitthöjd ca 50 cm, totalthöjd ca 110 cm, längd ca 162x62 cm

Slitage, senare målad och bronserad, ställvis förlust av färg och bronsering, senare omklädd, klädsel är något slitet, renovering, komplettering, lagningar, torrsprickor, fogen mellan sidorna och sitsen är något löst

675420

2019-09-12