Piedestal rokokostil

Piedestal rokokostil
Piedestal rokokostil
Piedestal rokokostil
Piedestal rokokostil
Piedestal rokokostil
Piedestal rokokostil
Piedestal rokokostil
Piedestal rokokostil

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

PIEDESTAL, sekelskifte 18-/1900, rokokostil, stomme fanerad i flertalet träslag, huvudsakligen i mahogny, floral intarisadekor av päronträ och palisander, beslag och fotavslut i mässing, skiva i grön marmor, s.k verde, höjd ca 115 cm

Åldersrelaterat slitage

675507

2019-09-10