Slaglåspistol och bajonett

Slaglåspistol och bajonett
Slaglåspistol och bajonett
Slaglåspistol och bajonett
Slaglåspistol och bajonett
Slaglåspistol och bajonett
Slaglåspistol och bajonett

Klubbat för:

1 200 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

SLAGLÅSPISTOL, dubbelpipig, 1800-talets slut, BAJONETT, fransk, modell 1866 för Chassepot, märkt St. Etienne 1871, bajonettens längd ca 70 cm, pistolens 24 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage. Klinga med hack. Pistol med korrision. Lås defekt.

675547

2019-09-12