Sabel

Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SABEL, tysk, 1800-talet slut, klingan märkt Eisenhauer Damaststahl, stålbalja med två koppelringar, längd ca 96 cm

Slitage, bucklor, klinga med hack, kavel med skador

675558

2019-09-12