Kaffeservis i silver
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KAFFESERVIS, silver, 6 dlr, CG Hallberg samt Tore Eldh, bestående av 1 kaffekanna, 1 gräddkanna, 1 sockerskål, 1 burk med lock, CG Hallberg, 1909-1920-tal, Stockholm, samt 1 sockerskål, 1 gräddkanna Tore Eldh, 1947, Göteborg, total vikt ink handtag i svärtat trä, ca 1000 g
Bruksslitage
675643
2019-09-10