Assietter Kina 1700-tal
2019-09-12
675653
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
ASSIETTER, 9 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 16 cm
Nagg, sprickor