Figurin
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
HELEN KÖNIG SCAVINI(1886-1974), figurin "Nudino" Lenci, Italien, 1930-tal, glaserad keramik föreställande naken flicka i hatt, signerad Lenci, höjd 17 cm
Litet nagg vid ena foten samt slitage kring undersida
675656
2019-09-10