Figurin

Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin
Figurin

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

10 000 SEK

HELEN KÖNIG SCAVINI(1886-1974), figurin "Nudino" Lenci, Italien, 1930-tal, glaserad keramik föreställande naken flicka i hatt, signerad Lenci, höjd 17 cm

Litet nagg vid ena foten samt slitage kring undersida

675656

2019-09-10