5 kokböcker med 2 litografier av "Slas"

5 kokböcker med 2 litografier av

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TORE WRETMAN, kokböcker, 5 st, "Svensk Husmanskost ", med originallitografi av Stig Claesson "Slas", numrerad 5/100, daterad 1967, "Ur främmande grytor" (1954) med Tore Wretmans exlibris, "Menu" (1956), "Gästabud", med Tore Wretmans exlibris, "Svensk husmanskost" med originallitografi av Stig Claesson "Slas", numrerad 3/100, daterad 1967

PROVENIENS: Tore Wretman

675683

2019-09-29