Böcker m m om Tore Wretman
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TORE WRETMAN, bl a kokböcker m m, totalt 10 st, bl a "Mat och Minnen", "Svensk Husmanskost" med originallitografi av Stig Claesson "Slas", "Tore Wretman - Maten och livet (biografi av Mats Ekdahl), "Tore Wretmans Festmeny", "Swedish Smörgåsbord", "Det svenska köket" (2), "Om den ärbara vällusten" m m
PROVENIENS: Tore Wretman
675690
2019-09-29