E. Åkerland Karta öfver Jord-Globen

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

E. ÅKERLAND, Karta öfver Jord-Globen, Stockholm 1817, sammandragen och graverad af E. Åkerland på Wihlborgs förlag, graverad och delvis kolorerad, ca 44x28 cm

Gulnat blad. Missfärgningar. Slitage. Lagning/ förstärkning med tejp.

675782

2019-09-16