E. Åkerland Karta öfver Jord-Globen
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
E. ÅKERLAND, Karta öfver Jord-Globen, Stockholm 1817, sammandragen och graverad af E. Åkerland på Wihlborgs förlag, graverad och delvis kolorerad, ca 44x28 cm
Gulnat blad. Missfärgningar. Slitage. Lagning/ förstärkning med tejp.
675782
2019-09-16