Bordsarmatur Famille rose

Bordsarmatur Famille rose
Bordsarmatur Famille rose
Bordsarmatur Famille rose
Bordsarmatur Famille rose
Bordsarmatur Famille rose
Bordsarmatur Famille rose
Bordsarmatur Famille rose
Bordsarmatur Famille rose
Bordsarmatur Famille rose
Bordsarmatur Famille rose

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSARMATUR, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), balusterformad, famille rose, dekor av pion, prunus och lotusblommor i emaljfärger och sepia, höjd exkl. lampfattning ca 26 cm

PROVENIENS: Inköpt på M. Molvidson AB, Stockholm

Ursprungligen lockurna, nagg, slitage, borrad

675787

2019-09-17