Fat Kina 1700-tal

Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FAT, porslin, Kina, tidig Qianlong (1736-1795), dekor av lövformad kartusch med bambu, pion samt krysantemum i underglasyrblått, brättet med rutbård, diameter ca 32 cm

Smärre slitage

675807

2019-09-11