Figuriner i form av fohundar

Figuriner i form av fohundar
Figuriner i form av fohundar
Figuriner i form av fohundar
Figuriner i form av fohundar
Figuriner i form av fohundar
Figuriner i form av fohundar
Figuriner i form av fohundar
Figuriner i form av fohundar
Figuriner i form av fohundar
Figuriner i form av fohundar

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FIGURINER, 1 par, 1900-talets andra hälft, Kina, delvis glaserat lergods, i form av fohundar, golvmodell, höjd ca 43 cm

En med en nagg och sprickor på munen, slitage, några andra nagg kan förekomma

675808

2019-09-10