Lockurna Kina 1900-tal
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, balusterformad, dekor av vattenlotus i brunt, krackelyr, botten med fyra karaktärers märke, lockknopp i form av fohund, höjd ca 60 cm
Slitage, patinerad, smärre tillverkningsdefekter
675845
2019-09-10