Penselvaser med dekor av fohundar

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PENSELVASER, 2 st, 1900-talets andra hälft, Kina, porslin, cylinderformade, med polykrom dekor av fohundar i järnoxid och sepia samt kalligrafi, höjd ca 10 samt 28cm

Slitage, den mindre med en (ej genomgående) spricka

675849

2019-09-10