Penselvaser med dekor av fohundar
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PENSELVASER, 2 st, 1900-talets andra hälft, Kina, porslin, cylinderformade, med polykrom dekor av fohundar i järnoxid och sepia samt kalligrafi, höjd ca 10 samt 28cm
Slitage, den mindre med en (ej genomgående) spricka
675849
2019-09-10