Anders Zorn Balans

Anders Zorn Balans
Anders Zorn Balans
Anders Zorn Balans
Anders Zorn Balans
Anders Zorn Balans
Anders Zorn Balans

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ANDERS ZORN (1860-1920), "Balans", etsning, 1919, signerad Zorn, 16,5x11,5 cm

PROVENIENS: Zorn Gallery

LITTERATUR: Karl Asplund 287
Hjert & Hjert 287
Anders Zorn Etchings - Catalogue Raisonné, Zorn Gallery 2007, nr ZG287, sidan 332

Gulnad

675863

2019-09-29