Anders Zorn Balans
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ANDERS ZORN (1860-1920), "Balans", etsning, 1919, signerad Zorn, 16,5x11,5 cm
PROVENIENS: Zorn Gallery
LITTERATUR: Karl Asplund 287
Hjert & Hjert 287
Anders Zorn Etchings - Catalogue Raisonné, Zorn Gallery 2007, nr ZG287, sidan 332
Gulnad
675863
2019-09-29