Matservisdelar porslin
Klubbat för:
300 SEK
1 500 SEK
MATSERVISDELAR, 13 dlr., porslin, 1900-tal, Kina, bestående av: 6 skålar på fot med blomsterdekor, 6 skålar på fot med blå ränder mot en vit fond samt kabare 6 delat på plast sockel, med blomsterdekor, totaltdiameter ca 38 cm
Bruksslitage, några mindre nagg
675926
2019-09-11