Matservisdelar porslin

Matservisdelar porslin
Matservisdelar porslin
Matservisdelar porslin
Matservisdelar porslin
Matservisdelar porslin
Matservisdelar porslin
Matservisdelar porslin
Matservisdelar porslin
Matservisdelar porslin
Matservisdelar porslin

Klubbat för:

300 SEK

1 500 SEK

MATSERVISDELAR, 13 dlr., porslin, 1900-tal, Kina, bestående av: 6 skålar på fot med blomsterdekor, 6 skålar på fot med blå ränder mot en vit fond samt kabare 6 delat på plast sockel, med blomsterdekor, totaltdiameter ca 38 cm

Bruksslitage, några mindre nagg

675926

2019-09-11