Dekorelement, barock
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
DEKORELEMENT, ett par, barock, skulpterat lövträ, delvis bemålade samt med fragmentarisk förgyllning/kredering, i form av karyatider krönta av joniska kapitäl, dekor av ymnighetsmotiv med frukter och akantus, höjd 143 cm
Skador, lagningar, ställvisa dekorbortfall
676110
2019-09-29