Dekorelement, barock

Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock
Dekorelement, barock

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

DEKORELEMENT, ett par, barock, skulpterat lövträ, delvis bemålade samt med fragmentarisk förgyllning/kredering, i form av karyatider krönta av joniska kapitäl, dekor av ymnighetsmotiv med frukter och akantus, höjd 143 cm

Skador, lagningar, ställvisa dekorbortfall

676110

2019-09-29