Tekannor

Tekannor
Tekannor
Tekannor
Tekannor
Tekannor
Tekannor
Tekannor
Tekannor
Tekannor
Tekannor

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TEKANNOR (3), Yixing, Kina, 1900-tal, den större med reliefdekor i form av drakar, höjd mellan ca 8-13 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage

676145

2019-09-11