Karmstol Mathsson

Karmstol Mathsson
Karmstol Mathsson
Karmstol Mathsson
Karmstol Mathsson
Karmstol Mathsson
Karmstol Mathsson
Karmstol Mathsson
Karmstol Mathsson
Karmstol Mathsson
Karmstol Mathsson

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BRUNO MATHSSON, "Eva", karmfåtölj, 1940-tal, stomme i böjträ av bok, sadelgjord, etikettmärkningar "Bruno Mathsson Möbler", "Bruno Mathsson Firma Karl Mathsson Mede in Värnamo Sweden" (samt i bläck -41), sitthöjd ca 35 cm

Lagningar, kompletterade benstag i mässing, omklädd

676356

2019-09-14