Matta Jönköpings Läns Hemslöjd

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

MATTA, Sverige, 1950-tal, rölakan, troligtvis Jönköpings läns hemslöjd, Ulla Kokrum, geometrisk dekor i gult, blått, brunt och grått mot ljus botten, ca 390x190 cm

Smärre slitage, ställvis lite hårdare, fransar saknas

676413

2019-09-29