Matta Jönköpings Läns Hemslöjd
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
MATTA, Sverige, 1950-tal, rölakan, troligtvis Jönköpings läns hemslöjd, Ulla Kokrum, geometrisk dekor i gult, blått, brunt och grått mot ljus botten, ca 390x190 cm
Smärre slitage, ställvis lite hårdare, fransar saknas
676413
2019-09-29