Bordsur Boulle-stil

Bordsur Boulle-stil
Bordsur Boulle-stil
Bordsur Boulle-stil
Bordsur Boulle-stil
Bordsur Boulle-stil
Bordsur Boulle-stil
Bordsur Boulle-stil
Bordsur Boulle-stil
Bordsur Boulle-stil
Bordsur Boulle-stil
Bordsur Boulle-stil
Bordsur Boulle-stil
Bordsur Boulle-stil
Bordsur Boulle-stil

Klubbat för:

9 600 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BORDSUR, Boulle-stil, 1900-talets början, svartlackerat med mässingsdekor mot sköldpaddsimitation, urtavla med romerska siffror, pendel samt nycklar medföljer, avtagbart krön, höjd ca 93, bredd 48 cm

Imitationsskador, slitage

676676

2019-09-16