Bordsur Boulle-stil
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BORDSUR, Boulle-stil, 1900-talets början, svartlackerat med mässingsdekor mot sköldpaddsimitation, urtavla med romerska siffror, pendel samt nycklar medföljer, avtagbart krön, höjd ca 93, bredd 48 cm
Imitationsskador, slitage
676676
2019-09-16