Flintlåspistol John Bumford

Flintlåspistol John Bumford
Flintlåspistol John Bumford
Flintlåspistol John Bumford
Flintlåspistol John Bumford
Flintlåspistol John Bumford
Flintlåspistol John Bumford
Flintlåspistol John Bumford
Flintlåspistol John Bumford
Flintlåspistol John Bumford
Flintlåspistol John Bumford
Flintlåspistol John Bumford
Flintlåspistol John Bumford
Flintlåspistol John Bumford
Flintlåspistol John Bumford

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

FLINTLÅSPISTOL, brittisk, låsblecket signerad Bumford (John Bumford London 1742-75) pipa märkt London samt med proof-stämplar, helstock i valnöt med mässingsbeslag samt inläggningar av silvertråd, kaliber ca 15 mm, längd ca 36 cm

Slitage och stockskador

676745

2019-11-17