Japanska tekannor

Japanska tekannor
Japanska tekannor
Japanska tekannor
Japanska tekannor
Japanska tekannor
Japanska tekannor
Japanska tekannor
Japanska tekannor
Japanska tekannor
Japanska tekannor
Japanska tekannor
Japanska tekannor

Klubbat för:

3 800 SEK

1 500 SEK

TEKANNOR, 2 st "Tetsubin", VAS gjutjärn, Japan, 1800/1900-tal, med hänkel, kannornas diameter 15 resp 10 cm, koppens höjd

Skador: Slitage, smärre rost

676917

2019-09-13