Bruno Mathsson sideboard

Bruno Mathsson sideboard
Bruno Mathsson sideboard
Bruno Mathsson sideboard
Bruno Mathsson sideboard
Bruno Mathsson sideboard
Bruno Mathsson sideboard
Bruno Mathsson sideboard
Bruno Mathsson sideboard
Bruno Mathsson sideboard
Bruno Mathsson sideboard

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BRUNO MATHSSON, sideboard "MI 806",1980-tal, modellen formgiven 1967, fanerat med masurbjörk, hyllplan bakom skjutbara dörrar, ben av förkromat stål, etikettmärkt BRUNO MATHSSON DESIGN MADE IN SWEDEN, höjd 72, längd 158, djup 45 cm

Ett sidostycke med skador, del av bakstycket saknas, smärre slitage och märken

676932

2019-11-10