Royal Copenhagen Blå Blomst
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KUNGLIG DANSK, "Blå Blomst", matservis, porslin, Danmark, 1900-talets mitt, bestående av: 14 flata mattallrikar (8097), 14 djupa tallrikar (8107), 12 flata förrättstallrikar (8095), 14 assietter (8093), 6 uppläggningsfat, skål, såsskål, ljusstakar 2 par, 3 ytterfoder, 5+1 kuvertaskfat samt kanna, mattallrikens diameter 25 cm
Nagg, vissa delar 2:a sortering
676978
2019-09-18