Niels Simonsen oljemålning

Niels Simonsen oljemålning
Niels Simonsen oljemålning
Niels Simonsen oljemålning
Niels Simonsen oljemålning
Niels Simonsen oljemålning
Niels Simonsen oljemålning
Niels Simonsen oljemålning
Niels Simonsen oljemålning
Niels Simonsen oljemålning
Niels Simonsen oljemålning

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

10 000 SEK

NIELS SIMONSEN (1807-1885) Motiv från Alger, på baksidan daterad 1836 samt med andra äldre påskrifter, olja på duk, ca 26x19 cm

Smärre krackelyr, målningen har nyligen varit hos konservator för rengöring och retusch

677026

2019-09-12