Bronsskulptur 1900-tal

Bronsskulptur 1900-tal
Bronsskulptur 1900-tal
Bronsskulptur 1900-tal
Bronsskulptur 1900-tal
Bronsskulptur 1900-tal
Bronsskulptur 1900-tal
Bronsskulptur 1900-tal
Bronsskulptur 1900-tal
Bronsskulptur 1900-tal
Bronsskulptur 1900-tal
Bronsskulptur 1900-tal
Bronsskulptur 1900-tal
Bronsskulptur 1900-tal
Bronsskulptur 1900-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, skulptur, sannolikt Hildur Haggård, 1900-talets första hälft, patinerad brons, i form av stående björn, monogramsignerad H.H, gjutarstämpel Otto Meyers efter fud, höjd 31 cm

677056

2019-09-13