Spegel nyrokoko förgylld

Spegel nyrokoko förgylld
Spegel nyrokoko förgylld
Spegel nyrokoko förgylld
Spegel nyrokoko förgylld
Spegel nyrokoko förgylld
Spegel nyrokoko förgylld

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SPEGEL, förgylld och bronserad, 1800-talets slut, nyrokoko, dekor i pastellage delvis i form av bambu, etikettmärkt "Herrmann Tautz Kunglig hof. förgyllare, Stockholm", ca 255x96 cm

Slitage, dekorbortfall

677142

2019-09-14