Spegel nyrokoko förgylld
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SPEGEL, förgylld och bronserad, 1800-talets slut, nyrokoko, dekor i pastellage delvis i form av bambu, etikettmärkt "Herrmann Tautz Kunglig hof. förgyllare, Stockholm", ca 255x96 cm
Slitage, dekorbortfall
677142
2019-09-14