Heubach flickdocka
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ERNST HEUBACH BISKV FLICKDOCKA, 1910-20-tal, märkt "Heubach Köppelsdorf, 342..8 Germany", insatta blå blundögon, öppen mun med tunga och två tänder, 5 delad kropp i massa, blond mohairperuk, klädd i rosa hätta och klänning, längd 60 cm
PROVENIENS: Stopalo
Skadade och lagade fingrar, saknar ögonfransar
677157
2019-10-26