Heubach flickdocka

Heubach flickdocka
Heubach flickdocka
Heubach flickdocka
Heubach flickdocka
Heubach flickdocka
Heubach flickdocka
Heubach flickdocka
Heubach flickdocka
Heubach flickdocka
Heubach flickdocka

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ERNST HEUBACH BISKV FLICKDOCKA, 1910-20-tal, märkt "Heubach Köppelsdorf, 342..8 Germany", insatta blå blundögon, öppen mun med tunga och två tänder, 5 delad kropp i massa, blond mohairperuk, klädd i rosa hätta och klänning, längd 60 cm
PROVENIENS: Stopalo

Skadade och lagade fingrar, saknar ögonfransar

677157

2019-10-26