Berndt Friberg samt Willhelm Kåge, vas och fat,

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 200 SEK

BERNDT FRIBERG samt WILHELM KÅGE, vas samt skål, Gustavsberg, glaserat stengods, etikettmärkta samt fatet med stämplar "Kåge verkstad" höjd på vas 13, höjd på fat 5, diamater 19 cm

Gravyrdefekt på vasen, samt ytslitage på glasyr

677181

2019-09-13