Salongsgrupp NK
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SALONGSGRUPP, 1900-talets första hälft, Nordiska Kompaniet, bestående av soffbords samt. 1 par karmstolar, stommar i bonad björk, stolarna med stoppade sitsar i grön ulltextil, bordet brickmärkt, stolarnas sitthöjd ca 43 cm, bordets höjd 73 cm, skivans mått 94x67 cm
Slitage, repor, senare klädsel, lösa fogar
677221
2019-09-13