Skål silver

Skål silver
Skål silver
Skål silver
Skål silver
Skål silver
Skål silver
Skål silver
Skål silver
Skål silver
Skål silver
Skål silver
Skål silver

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 500 SEK

OFFERSKÅL, låghaltigt silver, 1800-talets andra hälft, Burma, rik dekor i form av reliefscener, påfågelsmärke på undersidan, höjd ca 11,5 cm, total vikt ca 625 g.

Sprickor, slitage

677241

2019-09-14