Kämmer & Reinhardt karaktärsdocka

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KÄMMER & REINHARDT BISQUI KARAKTÄRSFLICKDOCKA, 1910-20-tal, märkt "K*R, Simon & Halbig, 117n, Germany, 43", med insatta bruna blundögon s.k "flirty eyes", öppen mun med tänder, blond mohairperuk, kulledad kropp i trä och massa, oklädd förutom strumpor och skor, längd ca 42 cm
Dockans namn är Margot
PROVENIENS: Stopalo

677293

2019-10-26