Soffa sannolikt Bröderna Andersson
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, 1900-talets andra hälft, sannolikt Bröderna Andersson, ben i betsad bok, stoppad stomme klädd i textil "Lotus", formgivet av GP & J Baker, djuphäftad rygg samt. med 2 nackkuddar i dito textil, sitthöjd ca 45 cm, bredd ca 154 cm
Bruksslitage
677300
2019-09-13